V ga"/>

06.05.2021

Skupinska razstava, oz. trojezično »ROKOVANJE KULTUR«

V galeriji Kulturnega doma v Gorici (ul. I. Brass 20 - Italija) je na ogled vse do četrtka 20. maja 2021, v okviru praznovanj ob 40-letnici Kulturnega doma v Gorici, skupinska mednarodna likovna razstava »Rokovanje kultur – La cultura in una stretta di mano – Culture in t'une strete di man«, ki je že po velikonočnih praznikih, po koronavirus restrikcijah, postavljena v galeriji Kulturnega. Na razstavi sodeluje nad 60 likovnih umetnikov. Gre za umetnike, ki so v teh štiridesetih letih poklonili lastna dela v dar goriškemu Kulturnemu domu.

Ob tej priložnosti se nam predstavljajo naslednji likovni umetniki: Gabriele Amboldi, Oskar Beccia, Nadja Bevčar, Silvan Bevčar, Valter Brajnik (Slo), Marina Brumat, Bogdan Butkovič, Bruno Canella, Demetrij Cej, Jože Cej, Evaristo Cian, Janina Cotič, Olga Danelone, Jurij Devetak, Loretta Dorbolò, Franco Dugo, Robert Faganel, Zoran Franić (Hr), Leone Gaier, Stanka Golob (Slo), Franči Gostiša (Slo), Laura Grusovin, Samir Hažbić (BiH), Ana Ivančič (Slo), Hijacint Jussa, Goce Kalajdžiski (Mkd), Silvia Klainscek, Vladimir Klanjšček, Dimitrij Kodrič, Damjan Komel (Slo), Silvester Komel (Slo), Andrej Kosič, Herman Kosič, Dano Ličen (Slo), Ambra Marega, Vera Mauri, Negovan Nemec (Slo), Liljana Okroglič (Slo), Bruno Paladin (Hr), Klavdij Palčič, Aleksander Peca (Slo), Maria Grazia Persolja, Claudio Pesci (Bo), Janez Pirnat (Slo), Edoardo Pirusel, Silva Stantič Prinčič, Claudia Raza, Ivan Rob (Slo), Garcia Rodriguez (Španija), Rudolf Saksida, Mirella Schott, Ivan Skubin (Slo), Ivan Stojan Rutar (Slo), Adel Seyoun (Slo – Irak), Bogdan Soban (Slo), Lojze Spacal, Franco Spanò, Deziderij Švara, Arrigo Tonutti, Kasja Tulić (Hr), Adriano Velussi, Antonio Verone, Franko in Ivan Žerjal.

Razstava je odprta vse do 20. maja 2021 po sledečem urniku: od ponedeljka do petka: od 9.00 do 13.00 in od 16.00 do 18.00 ure, ter v večernih urah med raznimi kulturnimi prireditvami.

Pobudniki opozarjajo udeležence na upoštevanje zakonskih predpisov v zvezi s koronavirusom (varnostno razdaljo in uporabo zaščitnih mask).