LYNX CONCERT

25 septembra 2024 @ 20:30 - 23:00

Zaradi bolezni v skupini, Radio Zastava ne bo nastopila

s skupinama Movimento Cumbiero in NORTH EAST SKA JAZZ ORCHESTRA

poseben glasbeni dogodek, »LYNX CONCERT«. V sklopu projekta Rokovanje kultur bosta nastopili priznani glasbeni skupini iz naše dežele: Radio Zastava in North East Ska Jazz Orchestra.

Sanjski, aromatični, prodorni, besni, predrzni…Radio Zastava so edinstvena skupina v razvejani sceni evropskih bendov etno-balkanskega backgrounda. Malo je namreč glasbenih skupin, ki jim uspe združiti poglobljeno poznanstvo ritmov, harmonij in zapletenih napevov vzhodne Evrope. Pestrost glasbenih zvrsti se suče med swingom proste improvizacije, do elektronskega raznolikega reggae; vse pa je začinjeno z neobičajno teatralnostjo.

Bend Radio Zastava sestavljajo: Gabriele Cancelli (trobenta in kornet), Nico Rinaldi (saksofon), Walter Grison (saksofon tenor), David Cej (harmonika, sintetiser in live fx), Watta Sguazzin (električni bas), Stefano Bragagnolo (bobni, tolkala) e Peđa Pijunović (veliki boben).

North East Ska*Jazz Orchestra je big band z 18. člani, ki je nastal poleti 2012 v želji po združitvi aktivnih profesionalnih glasbenikov na področju jamajške in afroameriške glasbe v Trivenetu. NESJO je že takoj naletela na zanimanje, tudi zaradi sodelovanja med tremi pomembnimi predstavniki glasbenih zvrsti ska in italijanske reggae: Mr. T- Bone (Africa Unite, Bluebeaters, Uppertones), Furio (Pitura Freska, Ska-J) e Olly Riva (Shandon, The Fire). Leta 2015 je izšla prva plošča “Stompin’& Rollin”, ki jo je publika lepo sprejela. Ploščo so posneli v Studio Jork v Kopru in dodelali v The Volcano Lounge, Sherman Oaks (California) z Brianom Dixonom; za distribucijo pa je poskrbela Brixton Records (Bilbao, Španija). Orkester prireja redne turneje po Evropi. Igrali so v Italiji, Franciji, Španiji, na Nizozemskem, v Nemčiji, Sloveniji in na Hrvaškem ter se udeležili prestižnih festivalov, kot npr. na Rototom Sunsplash. Leta 2017 je izšla vinilna plošča 7, ki je nastala v sodelovanju med dvema pomembnima umetnikoma mednarodne zvrsti ska; to sta Fred Reiter (New York Ska Jazz Ensemble) e David Hillyard (Slackers, Rocksteady 7).

Koncert prireja Kulturna zadruga Maja v sodelovanju z Deželnim sedežem RAI za FJK, Regionalnim RTV Centrom Koper-Capodistria in Kulturnim domom Gorica, pod pokroviteljstvom občine Gorica, Mestne občine Nova Gorica in Dežele FJK v sklopu Evropske prestolnice kulture 2025.

Vstopnina: € 10,00. Za podrobnejše informacije in rezervacije: Kulturni dom Gorica – ul. I. Brass 20; tel.: +39 0481 33288; info@kulturnidom.it.

25 septembra 2024
Event Categories: