25. fotosrečanje

30 septembra 2023 @ 18:00 - 19:00

Na letošnjem Fotosrečanju se bodo predstavili priznani avtorji iz Italije, Slovenije in Hrvaške:

Hrvaški fotograf Miroslav Arbutina se predstavlja z „Odkrivanjem pozabljenega“, prefinjenim nizom fotografij z antičnim postopkom tiska gumitipijo. Ta dela se oddaljijo od stereotipne vizije ženske, v želji, da bi ponovno našli bolj intimno in elegično vizijo ženske.

Slovenski avtor Drago Metljak postavlja na ogled „Drevo: Zrcalo življenja“. Gre za fotografsko raziskavo, v kateri prepleta svoje duševno stanje z vizijo krajin, v katerih so protagonisti drevesa s svojimi členovitimi, včasih človeku podobnimi oblikami.

Goričanka Loredana Princic posveča serijo „Igre z vodo“ svojim vnukom. Pri tem izbere nevsiljiv, oziroma zgolj portreten pristop ter ji uspe, da diskretno ujame nekatere trenutke razposajenosti na morski obali.

Chiara Zago z “Enjoy the silence in lockdown” se skozi minimalistične podobe cvetov orhideje poda na iskanje tišine, v nedotakljiv kraj, kjer je moč razmišljati, poslušati in dati besedo lastnim občutkom.

Foto klub Žarek Sežana praznuje trideset let delovanja s fotografskim projektom “Minimalizem”, s katerim so se člani kluba podali v naravo, pa tudi v iskanje novih urbanih poti in dojemanjem bistva običajnih predmetov. Za Foto klub Žarek Sežana razstavljajo: Ana Čeh, Jadran Čeh, Vlasta Gorup, Stojan Gorup, Dajana čok, Bogdan čok, Maruša Maraž, Igor Fabjan, Cvetka Šemrov, Jana Štok, Simon Rebula, Marko Pleterski, Klemen Kodre, Matej Borjančič in predsednik Igor Petaros.

Mednarodna fotografska razstava predstavlja vrhunec razstavne sezone fotokluba Skupina75. Odprtje razstave bo na sporedu v prostorih Kulturnega doma v Gorici, v soboto 30. septembra 2023 ob 18. uri.
Dogodek je sad sodelovanja s Kulturnim domom, Glasbeno matico in ZSKD; pokrovitelj Fotosrečanja je Občina Gorica.

Fotografski večer bo oplemenitila Glasbena matica.

30 septembra 2023

Fotoklub Skupina 75