Darija Gordić Milinković – razstava

6 marca 2024 @ 18:00 - 19:00

v okviru »8. marca – Mednarodnega dneva žena«,  bo v mali dvorani odprtje razstave novogoriške slikarke Darije Gordić Milinković.

Slikarka je rojena v Pančevu (Srbija), zaključila pa je umetniško gimnazijo v Šabcu, nato je leta 2001 diplomirala na Višji šoli likovnih in uporabnih umetnosti v Beogradu. Doslej se je širši javnosti predstavila z vrsto samostojnih razstav in sodelovala na številnih skupinskih razstavah. Več let se je udejstvovala kot organizatorica in mentorica raznih likovnih razstav.

O slikarki likovni kritik mag. Siniša Vidakovič izpostavlja naslednje: »Uloviti utrip vsakdana, ga pretopiti v lastno in univerzalno umetnost, v umetnost, ki je razbremenjena zahtev ultra moderne trendovske angažiranosti, je postal glavno vodilo v delu umetnice Darije Gordić Milinković, podprt še s posavsko – tamnavskim duhom, ki je vtkan v njeno ustvarjanje.

Figura, ko najzahtevnejši motiv, ki se ga sodobni umetniki z nezaupanjem lotevajo, je postala del intimnega sporočanja, citat potovanja lastnih drobcev v mikrosvet radosti, v njen pravir, v svet čistega, enostavnega, v svet harmonije in izvora življenjskih sokov resnice.

Motivi živali so postali njen svet, njena zaokrožena celota in hkrati prostor ustvarjalne preizkušnje prav vseh nalog, ki so bistvo in klic vsakega umetnika.«

Razstavo prireja Kulturni dom v Gorici v sodelovanju s kulturno zadrugo Maja iz Gorice (v okviru projekta »Odkrivajmo talente«), s pokroviteljstvom Dežele Furlanije Julijske krajine ter občin Gorica in Nova Gorica (EPK 2025).

Razstava bo odprta vse do 22. marca 2024 po sledečem urniku: (od ponedeljka do petka) od 9.30 do 12.30 in od 15.30 do 18.00 ure, ter v večernih urah med raznimi kulturnimi prireditvami.

6 marca 2024
Event Tags: