Stena ob steni – Komigo

3 aprila 2024 @ 20:30 - 22:00

pred-dogodek letošnjega festivala komičnega gledališča »Komigo 2024«, komedija v priredbi gledališke skupine KD Sovodnje »Stena ob steni«, v režiji Kristine Di Dio.

Pravi se, da številka sedem velja za pravljično in srečno število. Pri gledališki skupini kulturnega društva “Sovodnje” verjamejo v to saj po sedmih letih od prve odigrane predstave, se je skupina spet predstavila letos na odru z novim prvencem. Tokrat se gre za gledališko komedijo “Stena ob steni”, ki jo je priredila in zrežirala v Sovodnjah že posvojena režiserka Kristina Di Dio, ki se je zgledovala po veseloigri “Sestanek hišnega sveta” avtorja Bojana Macuha. Igra, enodejanka, opisuje kaj se lahko zgodi, če v isto sobo butneš neoporečnega predsednika, vsestranskega pomočnika, strašno nogometno navijačico, prišleka iz sosednje države, vsevedočega dandija, očarljivo občinsko predstavnico in ljubko tajnico. Dogodivščine, prepiri, ljubezenske izpovedi in še več. Vse to se dogaja pri steni ob steni.

Gledališka skupina kulturnega društva “Sovodnje”, je začela redno vaditi igro v jesenskih mesecih, žal pa, zaradi nekaterih težav, ki so privedle do zakasnitve premiere, je bilo treba počakati do januarja za nastop pred domačo publiko. Tudi tokrat je zaradi študijskih in družinskih razlogov prišlo do nekaterih zamenjav v igralskem kadru. Nekatere igralke so trenutno skupino zapustile, druga pa se ji je pridružila. Na odru bodo tako tokrat nastopili že poznani Alida Passon, Erik Figelj, Jožef Pipan, Peter Figelj, Saša Klanjšček in Veronika Vizintin, katerim se je letos pridružila še domačinka Jasmin Lutman.

Vstop prost (prostovoljni prispevki). Za dodatne informacije in rezervacije: Kulturni dom v Gorici (ul. Brass 20, tel. +39 0481 33288, info@kulturnidom.it).

Vpisovanje abonmajev Komigo poteka (vse do 15. aprila 2024) pri blagajni Kulturnega doma v Gorici (ul. Brass 20 – tel. +39 0481.33288) vsak delavnik od 9.00 do 13.00 in od 15.00 do 18.00 ure. Cena abonmaja (osem predstav): 80,00 €, znižani (upokojenci, študenti) 60,00 €.

3 aprila 2024