več na: http://www.teaterssg.com/abonma-v-gorici/

25.07.2019

Abonma SSG 2019-2020v Gorici

več na: http://www.teaterssg.com/abonma-v-gorici/

Goriški abonma, ki nastaja v sodelovanju s Kulturnim domom in Kulturnim centrom Lojze Bratuž, bo obsegal pet produkciji SSG, muzikal, predstavo v SNG Nova Gorica in še dva glasbena dogodka v izvedbi Kulturnega centra Lojze Bratuž in Kulturnega doma Gorica. Sezona se bo pričela oktobra v gledališču Verdi, v sodelovanju z občino Gorica in z Glasbeno matico, z muzikalom Briljantina, januarja pa si bodo abonenti v duhu čezmejnega sodelovanja ogledali v novogoriškem gledališču uprizoritev Baron Münchausen, v kateri nastopa tudi tržaška igralka Patrizia Jurinčič. Poseben dogodek bo izlet v četrtek, 19, septembra v HNK I. Zajca (Reka) za ogled muzikala Sunset Boulevard (avtobusni prevoz je vključen). Simbolična cena vstopnine in prevoza 10 evrov. Rezervacija je obvezna ob nakupu abonmaja.

Izmišljena, a kredibilna in univerzalna zgodba o močni ženski je Goldonijeva klasična komedija Krčmarica Mirandolina. Pohlep, denar, prevare, laži, kraja in razprodaja vrednot po dolgem in počez so vzporednice, ki sovpadajo s trenutnim stanjem v naši družbi. Zato se Mirandolina ne bori le za svoj vsakdanji kruh, ampak tudi za osnovno človeško dostojanstvo. Predstavo o samostojni, bistroumni ženski 18. stoletja bo režirala temperamentna režiserka 21. stoletja Katja Pegan, ki je ravnokar prejela nagrado Tantadruj za življenjsko delo.

Zgodba o ženski bo tudi praizvedba predstave Saše Pavček Na valovih, ki jo bo režiral Alen Jelen. Predstava se dogaja v radijskem studiu, kjer prekarni novinar gosti slavno operno divo. Humoren in provokativen pogovor odpira vprašanja o odgovornosti umetnika v današnjem svetu vojn, nasilja, ksenofobije in nacionalizma. Besedilo je nastalo na podlagi radijske igre »Arija«, ki je leta 2007 prejela nagrado UNESCO – Mir in prijateljstvo med narodi.

Razumevajoča mati je ena od protagonist predstave Samo konec sveta, ki jo bo Vladimir Jurc režiral ob svoji 70-letnici. Komorna, drama francoskega avtorja Jean-Luca Lagarceja govori o posledicah nezmožnosti komunikacije v družinskem krogu.

Vrsto uprizoritev Slovenskega stalnega gledališča bo sklenila bonus predstava, ki nadaljuje vrsto uspešnic, s katerimi je režiserka Sabrina Morena poudarila teme sožitja v medkulturnem prostoru, tudi s humorističnim obravnavanjem lokalne zgodovine. Tokrat bo predstava Zois­_it.si – Globalni razsvetljenci postavila na oder znanega razsvetljenca in se bo spraševala o tem, kar bi mislil o današnji dobi. Bi se znašel v sodobnem svetu interneta, socialnih omrežji in lažnih novic? Bi kot takratni veleposestnik bil danes velekapitalist, pripadnik lobijev, sledilec neoliberalnih tokov? Ali bi tudi dandanes prepoznal umetnike in znanstvenike, vredne njegovega mecenstva?

Čudovita je naslov uprizoritve, ki bo zaključila sezono SSG. Ženska nota bo v režiji predstave, ki jo podpisuje Tijana Zinajić in v protagonistki tragikomedije Jureta Karasa, ki živi sama s hišnim ljubljenčkom. Njeno mirno, a samotno življenje postane za vse prijatelje in družinske člane žalostni odsev njihovih življenjskih porazov v času, ko je uspeh na vseh področjih edina mantra.

Predvpis abonmajev (s popustom) se bo zaključil 2. avgusta 2019. Abonma SSG za Gorico lahko podpišete pri blagajni Kulturnega doma (ob delavnikih od 9. do 13. ure). Za podrobnejše informacije: Kulturni dom Gorica (ul. Brass 20 – tel +39 0481 33288 – info@kulturnidom.it).

Vse dramske predstave v abonmaju (razen predstave v SNG Nova Gorica) bodo kot običajno opremljene z italijanskimi nadnapisi