PICA ZA DVA – Komigo 2024

11 oktobra 2024 @ 20:30 - 22:00

Po literarni predlogi F. Paravidina PICA ZA DVA

Produkcija: Dramska družina F. B. Sedej – Števerjan (Go)

Režija: Franko Žerjal

Nastopajo: Matej Pintar, Jakob Leopoli, Simon Komjanc, Ilaria Bergnach, Nikolaj Pintar, Sara Miklus, Martin Komjanc

Pica za dva nam lahko spremeni življenje? Globoko dvomimo o tem, boste rekli. A vendar se v tej predstavi, noviteti za slovenski prostor, lahko tudi to zgodi. Našim junakom, trem pribežnikom z vzhoda, s problemom azila, s problemom dela, najemnine in preživetja sploh, ti dve pici predstavljata prelomnico v njihovem življenju. Dve pici, ki jim omogočata, da globlje spoznajo bližnjega, drug drugega in same sebe. Poseben in drugačen svet se nam predstavi v tej igri, polni iskrive duhovitosti. In vendar je to svet ljudi, ki so zapustili svojo domovino, v kateri skoraj vedno divja vojna, kjer vladata lakota in revščina. Odšli so, da bi uresničili svoje sanje o boljšem svetu, o svetu, kjer bi lahko v miru delali in živeli. Igra Pica za dva, ki vam jo predstavljajo člani Dramske družine F.B. Sedej, je vredna ogleda, ne samo zaradi svoje aktualnosti, ki obravnava problem migranstva, ampak tudi zaradi duhovitega pristopa k tej temi.

11 oktobra 2024