David Pintar – razstava

23 februarja 2024 @ 18:00 - 19:00

Odprtje samostojne razstave slikarja Davida Pintarja iz Števerjana (Go), s stalnim bivališčem v San Martino di Castrozza (Trento). Umetnika bosta na otvoritveni slovesnosti predstavila Alenka Di Battista in Andrea Bellavite. S kulturnim sporedom bo odprtje obogatil tudi mešani pevski zbor F.B: Sedej iz Števerjana.

David Pintar se je rodil leta 1959 v Gorici. Z družino je živel v Števerjanu, kamor je hodil v osnovno šolo. Leta 1976 je opravil diplomo na Umetnostnem zavodu v Gorici in postal »Maestro d’Arte«. S slikanjem se ukvarja v prostem času, razstavljal pa je že na Tridentinskem, Goriškem in v Sloveniji. V domačem logu je  sodeloval in risal za lokalni list Števerjanski vestnik.

Ob ogledovanju njegovih del začutimo v tradiciji zasidranega slikarja, a solidno podkovanega in veščega občutljive slikarske tehnike, kot je akvarel. Vsebinsko pa je Pintar razplet med rodna Brda in Tridentinsko, kjer se je ustvaril dom in družino. Goriški likovni kritik Joško Vetrih je o njem napisal: ”V zadnjem času so podobe, občutki in čustva iz otroških let, ki jih je preživel v Brdih, z nostalgično trdovratnostjo ponovno vstopila v njegov spomin. Utelešeni v znakih in barvah, se javljajo v vrsti del, ki jih imamo lahko pod določenim vidikom za ikone z ljudsko in religiozno značilnostjo.”

Razstava, katero prirejata v skupnem sodelovanju Kulturni dom v Gorici in kulturna zadruga Maja (v okviru projekta »Odkrivajmo talente«), s pokroviteljstvom Dežele Furlanije Julijske krajine in Občine Števerjan (Go), bo odprta vse do 9. marca 2024 po sledečem urniku: (od ponedeljka do petka) od 9.30 do 12.30 in od 15.30 do 18.00 ure, ter v večernih urah med raznimi kulturnimi prireditvami.

23 februarja 2024
Event Tags: