..Le sosed bo mejak…

15 februarja 2024 @ 18:00 - 19:00

V okviru projekta »Čedermaci današnjega časa« in v sodelovanju s Kulturnim domom v Gorici ter združenjem »Il libro delle 18.03«, je kulturna zadruga Maja lansko leto dala pobudo za »Prešernova proslava nekoliko drugače«. Šlo je za proslavo, ki je bila še posebej namenjena našim sosedom italijanske in furlanske narodnosti, oziroma predstavitev dokumentarca »Po sledeh slovenske kulture«, ki sta ga pripravila Miran Košuta in Andrea Bellavite . Filmski zapis je posnel režiser Ivo Saksida, za tehnično obdelavo pa je poskrbelo podjetje Video-produkcija VP iz Nove Gorice.

Kot posebnost letošnje proslave, oz. dodatna vrednost projekta »Čedermaci«, pa bo, po zgledu lanske, obratna poteza: tokrat bo na vrsti pod geslom “Spoznavajmo soseda“, poseben poučni razgovor z naslovom »..Le sosed bo mejak…, oz. Po sledeh italijanske in furlanske literature v deželi Furlaniji Julijski krajni«.

Gosta letošnjega snidenja ob slovenskem kulturnem prazniku (nekoliko drugače) pa sta literarni zgodovinar in univerzitetni profesor Miran Košuta iz Trsta ter novinar Marko Marinčič iz Gorice.

Vstop prost.

Za podrobnejše informacije (in rezervacije) se lahko zainteresirani obrnejo na urad Kulturnega doma v Gorici (ul. Bras 20 – tel. 0481.33288 – info@kulturnidom.it ).

15 februarja 2024