Light of hope, light of peace – Freevoices

26 januarja 2024 @ 20:00 - 21:30

Rotary klub Siliganum iz Solkana (pri Novi Gorici) vabi na solidarnostni-dobrodelni koncert, na katerem se bo predstavila vokalna skupina Freevoices Show Choir iz Koprivnega (pri Gorici), pod vodstvom Manuele Marussi. Izkupiček dobrodelnega koncerta, ki nosi naslov » Light of hope, light of peace« bo izročen oddelku bolnišnice dr. Franca Derganca za nego invalidne mladine v Stari Gori.

Izredno in v tem trenutku prav gotovo najbolj popularno goriško mladinsko skupino Freevoices iz Koprivnega, sestavlja približno trideset mladih, nadvse nadarjenih in spretnih glasbenih izvajalcev. Zbor izvaja intenzivno koncertno dejavnost s tematskimi predstavami v slogu “show-choir”, kjer je petje združeno s scenskimi in koreografskimi prizori. Prav zaradi teh značilnosti, ki so njihov osnovni zaščitni znak, so Freevoices v zadnjih letih izvedli več kot 150 koncertov in predstav, nekatere od njih pa so okronali s sodelovanjem z umetniki, kot so Moni Ovadia, Lucilla Galeazzi in Vinicio Capossela.

Svojevrstni dobrodelni čezmejni koncert »Light of hope, light of peace« prirejajo v skupnem sodelovanju, poleg pobudnika Rotarijskega kluba »Siliganum« iz Solkan, tudi Kulturni dom Gorica in kulturna zadruga Maja iz Gorice (v okviru projekta »Across the border«), s pokroviteljstvom občin Gorica in Nova Gorica (EPK 2025) in dežele FJK.

Vstopnina (dobrodelni prispevek): € 20,00. Za informacije in predprodajo vstopnic: Kulturni dom Gorica (Ul. Brass 20 – tel. +39 0481 33288 – info@kulturnidom.it).

26 januarja 2024

Rotarijski klub Solkan – Siliganum