MAGIA VERDE – Srečanja z Avtorji 2023

8 novembra 2023 @ 18:00 - 19:00

Gostja večera goriška pisateljica Irene Dilillo, ki živi v Štandrežu pri Gorici. Na kulturnem večeru bo predstavila njen roman »Magia verde«, s katerim je bila po apeninskem polotoku deležna posebnih priznanj. K temu gre dodati, da je v septembru postala dobitnica posebnega priznanja na 17. državnem literarnem natečaju “Giovane Holden” v Viareggiu. Prestižno priznanje ji je prinesel njen zadnji literarni napor »Oltre l’ultima stazione«, ki bo na knjižnih policah v naslednjem letu.

Z avtorico se bo na sredinem goriškem srečanju pogovarjal novinar in pisatelj Andrea Bellavite iz Gorice.

Avtorica iz Štandreža poučuje angleščino na goriških višjih šolah, in je obenem zelo plodna pisateljica. Pred zgoraj omenjenimi deli, je že izdala nekaj romanov, med njimi gre zabeležiti „Un angelo dalle ali scarlatte“ in „I custodi della mente“.

Vstop prost.

Srečanje z Irene Dilillo prirejajo v skupnem sodelovanju Kulturni dom v Gorici, kulturna zadruga Maja (v okviru projekta Odkrivajmo talente), kulturno društvo Oton Župančič iz Štandreža ter združenje Apertamente iz Gorice, pod pokroviteljstvom Dežele Furlanije Julijske krajine, Fundacije goriške hranilnice ter občin Gorica in Nova Gorica (EPK 2025)

8 novembra 2023