Un principe tra due mondi – Il mito di Cesare Rubini

29 januarja 2024 @ 18:45 - 20:00

Predstavitev knjige »Un Principe tra due mondi – Il mito di Cesare Rubini« (Princ med dvema svetoma – Mit o Cesareju Rubiniju), ki jo je lani izdala založba »Augh! Edizioni« iz Viterba. Na srečanju bosta prisotna avtorja, Sergio Meda (bivši novinar dnevnika »La Gazzetta dello sport) in trener Mario Zaninelli (oba iz Milana).

Leta 2023 bo minilo sto let od rojstva Cesareja Rubinija (1923 v Trstu), športnika, trenerja in menedžerja, ki predstavlja unikum v italijanskem športu: v dvorani slavnih je našel mesto v dveh različnih panogah. Poleg nedvomnih fizičnih in tehničnih sposobnosti, je Rubini po vojni izkoristil priložnost za tekmovanje v košarki in vaterpolu, saj se koledarja njunih prvenstev nista prekrivala. Leta 1948 je v Londonu z italijansko vaterpolsko reprezentanco osvojil olimpijsko zlato. Vzporedna ljubezen do košarke ga je iz Trsta pripeljala v Milan, v vrste Olimpie (slavni Simenthal), kjer je takoj izkazal svoj drugi športni talent. Rubini, ki je bil najprej ikona v dveh športnih panogah, je kot trener povezal svoje ime z državnimi in mednarodnimi dosežki Olimpie iz Milana ter zasedal pomembne vodstvene položaje v italijanski košarkarski federaciji (FIP). Ta knjiga pripoveduje o “princu” v celoti, od njegovega otroštva v Trstu, do ostalih italijanskih mest, kjer je zmagoval ali se v vsakem primeru odlikoval.

Srečanje, oziroma »poklon Rubiniju« prirejata košarkarska zveza FIP za deželo FJK in založba »Augh!« iz Viterba, v sodelovanju z društvom UGG iz Gorice in goriškim Kulturnim domom.

Vstop prost.

29 januarja 2024